تبریز، جاده تبریز-آذرشهر، بعد از پل پتروشیمی، کوی صنعتی سهند، دوازده متری دوم، پلاک 8، تلفن تماس: 04134219790
قیمت سوله در سال 1401 - سبک طرح

قیمت سوله در سال 1401

مدیر    26 اسفند 1400    بدون نظر   

هزینه ساخت سوله در سال 1401

در این مطلب می خواهیم در مورد قیمت سوله و تمامی آیتم های تاثیر گذار بر هزینه ساخت سوله و البته قیمت سوله در سال 1401 ، اطلاعات مختصر و مفیدی در اختیار همکاران و کارفرمایان محترم قرار دهیم. قبل از پرداختن به هزینه ساخت سوله در سال 1401 ، آیتم های تاثیر گذار در قیمت نهایی سوله را بررسی می کنیم :

 • قیمت آهن آلات مصرفی
 • دستمزد کارگران
 • قیمت مصالح مصرفی در ساخت سوله
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه های ثابت برای پیمانکار ساخت
 • هندسه سوله

در ادامه هر کدام از این آیتم های تاثیرگذار بر قیمت سوله را بصورت جداگانه بررسی خواهیم کرد. لازم به ذکر است منظور از سازه صنعتی که در این مطلب سعی در برآورد قیمت ساخت آن خواهد شد، سازه ای است که تمامی اعضای آن از فولاد ساخته شده است.

جهت مشاوره و همچنین استعلام قیمت روز سوله از کارشناسان می توانید همه روزه از ساعت 8 تا 20 از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید
09140856001 ( مهندس فتح پور ) –  09144172368 ( مهندس باهر )

قیمت آهن آلات مصرفی و تاثیر آن بر روی قیمت سوله در سال 1401

(منبع : وبسایت آهن استیل یکتا)

آهن یکی از مهمترین و پرکاربردترین فلزهای مورد استفاده در کل جهان است. مشخصه های گوناگون آهن سبب شده تا این فلز از اهمیت ویژه ای در تمامی صنایع و صنعت ساخت و ساز برخوردار باشد. امروزه فلز آهن جزو محصولات استراتژیک محسوب می شود. همین امر نیز تاثیر زیادی را در قیمت روز آهن داشته است. در امر ساخت سازه های صنعتی نیز، قیمت آهن آلات مهمترین فاکتور در قیمت تمام شده آن خواهد بود.

بطوریکه نوسان در بازار آهن آلات منجر به نوسان قیمت تمام شده سوله خواهد شد. افزایش قیمت آهن آلات بطور غیرمستقیم منجر به افزایش محصولات مصرفی از قبیل سیم جوش، پیچ و مهره، ابزار آلات ، مته ها ، ابزار آلات جوشکاری، برشکاری و … خواهد شد. پس توجه به قیمت مربوط به آهن در سال 1401 می تواند به کارفرمایان در گرفتن تصمیم صحیح در مورد خرید سوله کمک شایانی نماید.

هزینه ساخت سوله سال 1401

متراژدهانه سوله ستون وزن در متر هزینه اجرت و مصالح هزینه کل در هر متر
سوله با دهانه 12 متری ۰ 21 تماس بگیرید
سوله با دهانه 15 متری ۰ 21 تماس بگیرید
سوله با دهانه 17 متری ۰ 23 تماس بگیرید
سوله با دهانه 20 متری ۰ 24 تماس بگیرید
سوله با دهانه 25 متری ۰ 26 تماس بگیرید
سوله با دهانه 26 متری ۰ 23 تماس بگیرید
سوله با دهانه 30 متری ۰ 28 تماس بگیرید
سوله با دهانه 32 متری ۰ 25 تماس بگیرید
سوله با دهانه 35 متری ۱ 24 تماس بگیرید
سوله با دهانه 40 متری ۱ 22 تماس بگیرید
سوله با دهانه 50 متری 2 23 تماس بگیرید
سوله با دهانه 60 متری 2 24 تماس بگیرید
سوله دامداری دهانه 32 متری 2 17 تماس بگیرید

پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در سال ۱۴۰۱ یکی از مهمترین دغدغه های فعالان صنعت ساخت و ساز میباشد. مدیران و کارفرمایان در کسب و کارهای مختلف، به دنبال بررسی قیمت آهن در سال جدید هستند چرا که از این طریق می توانند قیمت مربوط به محصولات تولیدی خود را نیز مشخص کنند.

قیمت فلز یاد شده تاثیر زیادی را در قیمت نهایی بسیاری از محصولات دارد. به همین دلیل نیز فعالان صنایع مختلف، علاقه مندی زیادی را به موضوع قیمت آهن پیدا کرده اند. آشنایی با قیمت فلز آهن و فرآورده های آهنی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. بطوریکه کارفرمایان میتوانند با پیش بینی قیمت آهن هزینه های تولیدی خود را مدیریت نمایند.

مبحث پیش بینی قیمت آهن در سال ۱۴۰۱ از داغ ترین موضوعات روزهای اخیر می باشد. با نزدیک شدن به سال جدید، بسیاری از کارفرمایان به دنبال تجزیه و تحلیل قیمت آهن هستند. البته ناگفته نماند که پارامترهای متعددی در قیمت فلز آهن موثرند. شما نیز جهت تجزیه و تحلیل قیمت آهن می توانید با این پارامترها از نزدیک آشنا شوید. اصلی ترین عوامل موثر در قیمت آهن عبارتند از:

 • میزان عرضه و تقاضا: توجه نمایید که میزان عرضه و تقاضا تاثیر مستقیمی را در قیمت آهن دارد. در واقع قیمت تمام محصولات موجود در بازار را میزان عرضه و تقاضا مشخص می کند. در صورتی که میزان عرضه آهن در بازار کم باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین کارفرمایان میتوانند در گام اول میزان عرضه و تقاضای آهن را مورد بررسی قرار دهند.
 • نیاز صنایع وابسته: یکی از پارامترهای موثر در قیمت آهن را، نیاز صنایع وابسته شکل داده است. از مهمترین صنایع وابسته به می توان به صنعت بسته بندی، پتروشیمی، خودروسازی و غیره اشاره کرد. چنانچه عملکرد مربوط به صنایع وابسته در سال جدید افزایش یابد، قیمت آهن نیز بالا می رود.
 • قیمت دلار در سال 1401: بدون شک قیمت دلار نیز تاثیر زیادی را در پیش بینی قیمت آهن خواهد داشت. به جرات می توان گفت که قیمت دلار تاثیر زیادی را در قیمت بسیاری از محصولات دارد.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، قیمت آهن آلات مصرفی متاثر از بسیاری عوامل می باشد. نوسان شدید قیمت آهن آلات مصرفی، منجر به نوسان قیمت سوله در سال 1401 خواهد شد. پیش بینی می شود، این نوسان قیمت در سال پیشرو باز هم ادامه خواهد داشت.

مجموعه سبک طرح ضمن بررسی روزانه قیمت آهن آلات مصرفی، پیشنهاد قیمت خود را با اعتبار 24 ساعته و در اسرع وقت در اختیار کارفرمایان و همکاران محترم می نماید.

دستمزد کارگران و تاثیر بر قیمت ساخت سوله

(منبع : خبرگزاری تسنیم)

در این بخش می خواهیم به مطلبی در خصوص حداقل دسمزد کارگران در سال 1401 بپردازیم. همانگونه که مستحضر هستید، از کارگران ساده گرفته تا کارگران فنی، جوشکار در پروسه ساخت سوله درگیر بوده و هر سال بر دستمزد نفرات فنی درگیر در ساخت و نصب سوله افزوده می شود. در زیر به مطلبی در خصوص حداقل دستمزد کارگران در سال 1401 پرداخته خواهد شد.

بنابر اعلام وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، حداقل دستمزد سال ۱۴۰۱ کارگران ۵۷.۴ درصد افزایش یافت و حداقل دریافتی یک کارگر با ۲ فرزند به ۶ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان افزایش یافته است.

حجت عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به جلسه 14 ساعته بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان برای تعیین حقوق کارگران، اظهار کرد:‌ در یک گفت‌وگوی مفصل و چالشی بین جامعه کارگری و کارفرمایی حداقل دستمزدها تعیین شد.

وی ادامه داد: خبرهای خوبی برای جامعه کارگری داریم و اعلام می‌کنیم برای اولین بار بعد از ده‌ها سال 19 اسفندماه بین جامعه کارگری و کارفرمایی توافق شد.

وی افزود: حداقل دستمزد سال آینده کارگران 57.4 درصد افزایش یافت و حداقل دریافتی یک کارگر با 2 فرزند به 6 میلیون و 725 هزار تومان افزایش یافته است. این رقم در سال جاری 4 میلیون و 376 هزار تومان بوده است.

وزیر کار اضافه کرد: برای خانوارهای با 3/3 نفر یعنی یک آقا، خانم و 3/1 فرزند حداقل حقوق 6 میلیون و 433 هزار تومان تعیین شد که در مقایسه با سال جاری که 4 میلیون و 190هزار تومان بوده، حدود 2.2 میلیون تومان افزایش داشته است.

عبدالملکی افزود: برای خانواده‌های دارای یک فرزند حداقل حقوق 6 میلیون و307 هزار تومان تعیین شد که نسبت به حقوق 4 میلیون و 111 هزار تومانی امسال بالغ بر 2.2 میلیون تومان اضافه شده است.

وزیر کار همچنین یادآور شد:‌اقلام حقوقی بازنشستگی و مستمری بگیران نیز افزایش بیشتری داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دستمزد کارگران برای سایر سطوح هم 38 درصد به علاوه روزانه 17 هزار و 172 تومان افزایش یافته است. همچنین حق مسکن از 450 هزار تومان به 650 هزار تومان و بن کارگری از 600 هزار تومان به 850 هزار تومان رسیده است.حق اولاد هم برای سال 1401 به 4.179.750 ریال برای هر فرزند رسید.

جزئیات و جدول افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران/ جدول افزایش دستمزد سال 1401 کارگران به شرح زیر است:

 • اعلام دستمزد کارگران برای سال 1401
 • حقوق روزانه: 1.393.250 ریال
 • حقوق ماهیانه: 41.797.500 ریال
 • پایه سنوات روزانه: 70.000 ریال
 • حق مسکن: 650 هزار تومان
 • بن کارگری: 850 هزار تومان

با این حساب، دریافتی کارگر حداقل بگیر بدون سابقه و بدون اولاد، با مجموع پایه مزد ماهانه‌ی ۴۱۷۹۷۵۰۰ ریال و بن ۸۵۰۰۰۰۰ ریال و حق مسکن ۴۵۰۰۰۰۰ ریال، برابر با ۵۶۷۹۷۵۰۰ ریال می‌شود. حداقل دستمزد برای کارگر با یک فرزند، ۶۳۰۷۷۲۵۰ ریال و برای کارگر با دو فرزند، ۶۷۲۵۷۰۰۰ ریال شده است.

سایر سطوح مزدی

۳۸ درصد به اضافه‌ی مبلغ ثابت ۱۷۱۷۲۲ روزانه که برابر است با ۳۸ درصد افزایش مزد پایه به اضافه مبلغ ثابت ۵۱۵۱۶۶۰ ماهانه.

با این حساب، در سال آینده، هیچ کارگر مشمول قانون کاری کمتر از ۵ میلیون و ۶۷۹ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت.

با بیان این مطلب میتوان متوجه شد که در سال 1401 با افزایش حداقل دستمزد کارگران، شاهد افزایش قیمت دستمزد ساخت و نصب از سوی پیمانکاران سوله خواهد شد.

جهت استعلام قیمت دستمزد ساخت و نصب سوله در سال 1401 با کارشناسان مجموعه سبک طرح در ارتباط باشید.

قیمت مصالح مصرفی در ساخت سوله

از دیگر فاکتورهایی که دستمزد ساخت و نصب سوله را تحت تاثیر قرار می دهد، قیمت مصالح مصرفی اعم از الکترود جوشکاری، سیم جوشکاری با دستگاه Co2 یا دستگاه جوشکاری زیرپودری، پیچ و مهره، رنگ مصرفی در پروسه رنگ آمیزی سوله، مته های سوراخ کاری دستگاه رادیال و یوروبر، ابزارآلات مصرفی دستگاه پانچ و گیوتین، بالن های اکسیژن و Co2، گاز، بنزین و … می باشد.

با توجه به اینکه قیمت سوله با قیمت مصالح مصرفی رابطه مستقیم دارد، نوسانات موجود در بازار باعث افزایش قیمت ساخت و نصب سوله خواهد شد.

هزینه حمل و نقل و جرثقیل نصب

نکته دیگری که بایستی به هنگام برآورد هزینه تمام شده سوله مورد توجه همکاران و کارفرمایان محترم قرار گیرد، هزینه مربوط به حمل و نقل می باشد. هزینه مربوط به حمل و نقل وابسته به مسافت حمل، تعرفه حمل و نقل اعلامی توسط اتحادیه، میزان حجم بار ارسالی می باشد.

هندسه سوله نیز بطور مستقیم بر روی هزینه مربوط به حمل و نقل تاثیر می گذارد، به این صورت که در سوله های خرپایی، به علت اینکه اعضای سوله، حجم بیشتری را اشغال می کنند، نسبت به سوله های تیرورقی، فضای بیشتری را بر روی کفی تریلی اشغال می کنند و ممکن است این باعث شود، نتوان از ظرفیت قابل حمل تریلی به نحوی مطلوب ارسال کند.

از سوی دیگر هر ساله، اتحادیه مربوط به کامیون داران، نرخ جدیدی را مصوب می کنند، که این نرخ متاثر از افزایش احتمالی سوخت های فسیلی و تورم اقتصادی در جامعه خواهد بود. این مسئله باعث می شود قیمت تمام شده سوله با نوسان احتمالی در سال آینده روبرو شود.

جرثقیل نصب نیز، از دیگر فاکتور های تاثیر گذار در قیمت سوله می باشد. به این صورت که به حجم پروژه، هندسه سوله، روزهای کاری جرثقیل، بر قیمت ساخت و نصب سوله افزوده خواهد شد. بسته به سنگینی و شرایط ساختگاه ممکن از جرثقیل با ظرفیت باربرداری مختلفی در پروژه مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این هزینه جرثقیل در شهرهای مختلف ایران، نرخ های متفاوتی دارد.

هزینه های ثابت برای پیمانکار ساخت

از دیگر فاکتورهایی که قیمت دستمزد ساخت و نصب را تحت الشعاع قرار می دهد، هزینه های ثابت پیمانکار ساخت سوله می باشد، به این صورت هزینه های آب و برق و احتمالاً هزینه های اجاره کارگاه، هزینه های پرسنل اداری و فنی از دیگر هزینه هایی است که پیمانکار ساخت به هنگام اعلام قیمت به کارفرما در نظر می گیرد، با نظر به این که هر ساله با افزایش قیمت هزینه آب، برق و گاز و هزینه های اجاره و افزایش دستمزد نفرات اداری و فنی ثابت مواجه هستیم، پیش بینی می شود در سال 1401 این فاکتور نیز، تاثیر خود را بر افزایش قیمت ساخت و نصب خواهد گذاشت.

هندسه سوله و قیمت ساخت سوله

همانگونه که در بخش هزینه های مربوط به حمل و نقل بدان اشاره شده، هندسه سوله فاکتور مهمی در برآورد قیمت سوله می باشد، به این صورت طراحی سوله به عنوان مهمترین فاکتور در قیمت سوله خواهد بود.

تیم فنی مجموعه سبک طرح ضمن بهره گیری از تجربه متخصصین خود با در نظرگیری تمامی فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت تمام شد سوله، نسبت به ارایه طرح های بهینه اقدام می نماید. این مجموعه سوله های ساخت خود را تحت عنوان نسل جدید سوله های صنعتی در ایران معرفی می کند، به اینصورت که این نسل از سوله، تلفیقی از دانش روز مهندسی، طرح های ترکیبی سوله های تیرورقی و خرپایی، در کنار طراحی دقیق و بهینه می باشد. هندسه سوله اعم از اینکه خرپایی و یا تیرورقی باشد، میزان آهن آلات و مصالح مصرفی را مشخص می نماید.

سئوالات متداول

قیمت آهن آلات مصرفی ، دستمزد کارگران ، قیمت مصالح مصرفی در ساخت سوله ، هزینه حمل و نقل ، هزینه های ثابت برای پیمانکار ساخت ، هندسه سوله

اگر طراحی و ساخت سازه شما توسط سوله ساز متخصص و طبق محاسبات صحیح انجام شود ، میتوان هزینه ساخت را تا حد زیادی مدیریت کرد

اشتراک :
در بهبود این مقاله شریک باشید

©1400 - سبک طرح ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت و سئو توسط سئو نود