تبریز، جاده تبریز-آذرشهر، بعد از پل پتروشیمی، کوی صنعتی سهند، دوازده متری دوم، پلاک 8، تلفن تماس: 04134219790
سوله ساز خوب را چگونه بشناسیم ؟ - سبک طرح

سوله ساز خوب را چگونه بشناسیم ؟

مدیر    29 تیر 1402    4نظر   

سوله ساز خوب کیست و چگونه باید آن را پیدا کنیم ؟ برای ساخت سوله مسلما تعدد شرکت های سوله ساز بسیار زیاد است و در این بین باید بدانیم که چگونه میتوان به یک سوله ساز اعتماد کرد و برای ساخت سازه با او همکاری نمود . اگر در گوگل کلماتی همچون سازنده سوله ، سوله سبک ، ساخت سوله و … را جستجو کنید ، صدها سایت که متعلق به شرکت های سوله سازی است نمایش داده خواهد شد . در این بین وب سایت هایی هستند که تمامی مطالب آنها توسط تولید کنندگان محتوا نوشته شده و در کنار آنها وب سایت هاای نیز هستند که تمامی محتوای داخل آنها با نظارت مدیریت و به شکل علمی داخل سایت نوشته می شود .

مواردی همچون قیمت سوله ، توضیحات در مورد انواع سوله ها و مواردی از این دست باید توسط یک سوله ساز تهیه و تدوین شود اما اگر دقت کنید تقریبا اکثر مطالب موجود در سایت های شرکت های سوله سازی ، مشابه هم هستند چرا که به شکل معمولی تولید محتوا شده و از این جهت محتوای سایت ها بسیار به یکدیگر شباهت دارند .

در کنار این مطالبی که نوشته شده است و اطمینان نداریم که توسط سوله ساز تدوین شده و یا توسط تولید کننده های محتوا درج شده است ، میتوان از یک بخش که در سایت های سوله سازان باید وجود داشته باشد ، کیفیت کار سوله ساز را دریافت . در سایت های سوله سازی حتما باید قسمت نمونه کارها وجود داشته باشد .

جهت مشاوره می توانید همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۰ از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید
۰۹۱۴۰۸۵۶۰۰۱ ( مهندس فتح پور ) –  ۰۹۱۴۴۱۷۲۳۶۸ ( مهندس باهر )

نمونه کارها ویترین کاری یک شرکت است و برای اینکه مشتریان به کیفیت کاری شرکت واقف شوند لازم است تا نمونه کارهای خود را در ویترین کاری قرا دهند . توسط تصاویر ارائه شه در نمونه کارها میتوان کیفیت و وسعت کاری سوله ساز را دریافت . خوسبختانه سوله سازها نیز از این موضوع بخوبی اطلاع دارند و اکثر نمونه کارهای خود را در ویترین نمونه کارهای سایت قرار خواهند داد .

توجه داشته باشید که وب سایت سوله ساز تا چه اندازه فعال است و بروز رسانی مطالب و بخش های مختلف سایت چگونه انجام می شود . برخی وب سایت ها با اینکه در رتبه های اول گوگل هستند اما سایت خود را به همان شکل رها نموده و هیچکونه فعالیتی داخل آن ندارند . در این موارد می بایست با شرکت سوله ساز تماس گرفته و نسبت به مشاوره اقدام کنید .

تماس و مشاوره با سوله ساز

حتما برای ساخت سوله با شماره تماس های پشتیبانی که در سایت سوله ساز ارائه شده است تماس گرفته و در مورد ساخت سازه مشاوره بگیرید و این نکته را در نظر داشته باشید که صحبت های اولیه به معنی عقد قرارداد نیست و هنوز برای شناخت سوله ساز خوب زمان نیاز داریم !

شما برای ساخت سوله باید حداقل با 5 سوله ساز مشاوره اولیه داشته باشید . از صحبت ها و مشاوره های ارائه شده توسط هر سوله ساز میتوانید خودتان به راحتی دریابید که این شرکت تا چه اندازه فعالیت مناسب و تجربه لازم را دارد .

پس از انجام مشاوره با سوله سازها ، باید تصمیم بگیرید که کدام یک از این شرکت ها برای همکاری با شما میتوانند گزینه خوبی باشند . این تصمیم را نباید بر اساس هزینه های اعلام شده از طرف سوله ساز اتخاذ کنید چراکه یکی از روش های فریب مشتری توسط سوله ساز ، ارائه قیمت های پایین به مشتری است لذا باید توجه داشته باشید که همواره قیمت ملاک کار نیست و یک سوله ساز خوب ، مواردی دیگری بجز قیمت را در الویت کاری خود قرار خواهد داد .

در بحث ساخت سوله ، همواره کیفیت کار الویت است . در این بین که کیفیت کار باید الویت باشد ، تعداد روزهای کاری برای اجرای پروژه ، وزن نهایی سازه ساخته شده ، نحوه اجرا ( اجرا از 0 تا 100 یا فقط تحویل اسکلت و فنداسیون ) همگی در تصمیم گیری شما دخیل خواهند بود .

هنگام مشاوره با سوله ساز باید توجه داشته باشید که هرگز نمیتوان کارهای غیر ممکن را از سوله ساز انتظار داشت و همچنین خود سوله ساز نیز نمی‌تواند فرآیندهایی که بازه مشخصی جهت اجرا دارند را در زمان کمتری برای شما انجام دهد . لذا نباید سوله ساز را مجبور به اجرای پروژه به شکل غیر استاندارد نمود چراکه سوله ساز خوب ملزم به رعایت تمامی موارد و مقررات نظام مهندسی بوده و باید دفترچه محاسبات سوله را به درستی تهیه و تدوین نماید .

سوله ساز خوب را چگونه بشناسیم

سازه شما در صورتی مطمئن و استاندارد ساخته شده که دارای دفترچه محاسبات باشد . دفترچه محاسبات سوله چیست و چرا به آن نیاز داریم ؟ در این مورد یک مقاله مفصل داخل سایت منتشر شده که میتوانید با جستجو در سایت آن را پیدا کنید اما همین اندازه میتوان مختصر و مفید گفت که در دفترچه محاسبات سوله ، تمامی موارد مربوط به ساختمان شما ، از نوع سوله گرفته تا ابعاد ، فنداسیون ، نوع سقف و … همگی داخل آن درج خواهند شد و این دفترچه محاسبات باید به تایید سازمان های مربوط برسد که در سازه های مختلف علاوه برا نظام مهندسی ممکن است نهادهایی نیز همچون وزارت بهداشت مجوز ساخت و فعالیت سازه شما را بررسی کنند .

لذا باید هنگام مشاوره با سوله ساز ، درنظر داشته باشید که آیا از این موارد صحبت می شود یا نه ! چرا که این موارد الزامات ساخت و بهر برداری یک سازه فلزی است و یک سوله ساز خوب باید تمام این گزینه ها را با شما مطرح نماید . نوع سوله شما نیز با توجه به محل ساخت آن انتخاب خواهد شد به این معنی که نمیتوان در هر منظقه از کشور با توجه به تفاوت های آب و هوایی ، یک نوع سازه واحد را اجرا کرد . سوله ها انواع مختلفی دارند و با توجه به محل ساخت و همچنین ابعاد سازه ، باید نوع مناسب آن انتخاب شود .

آیا بعنوان کارفرما باید به تمامی موارد اشراف داشته باشیم تا بتوانیم با سوله ساز خوب همکاری کنیم ؟

شما بعنوان کارفرما لازم نیست تا وارد مباحث فنی و تخصصی شوید ، اما لازم است تا موارد عمومی را تا حد لازم مطالعه کنید . در سایت سبک طرح ، مقالات بسیار زیادی در رابطه با انواع سوله و روش های ساخت آنها ارائه شده است و میتوانید با کمی صرف زمان ، مقالات مفید ارائه شده در این حوزه را مطالعه نمائید .

مجموعه سبک طرح یکی از چندین شرکت برتر سوله سازی در ایران ، مفتخر است که تاکنون صدها هزار متر مربع سوله را در سراسر کشور از انواع مختلف به مرحله اجرا و بهره برداری رسانده است . تخصص شرکت ما طراحی سازه ها به بهترین شکل و بهینه ترین حالت ممکن است چرا که طراحی مهم ترین مرحله برای بخش های بعدی ساخت سوله است . اگر سازه به درستی طراحی نشود ممکن است هزینه های ساخت و اجرا ، از دو تا سه برابر افزایش پیدا کند و از این جهت هزینه های فولاد ، نیروی کار ، مصالح و … افزایش چشمگیری داشته باشد . به همین دلیل یکی از فاکتور های سوله ساز متخصص ، این است که در زمینه طراحی تجربه بسیار بالایی داشته باشد و محاسبات دقیقی بروی سازه شما از جهت بهینه سازی ابعاد و وزن نهایی سازه انجام شود .

هر اندازه که اطاعلات شما در زمینه ساخت سوله افزایش پیدا کند ، خودتان در مراحل مشاوره با سوله ساز آسوده خواهید بود و احتمال هرگونه نقصان در پروسه کاری شما بسیار کاهش خواهد یافت . جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت سازه های فلزی میتوانید از طریق پل های ارتباطی ارائه شده در سایت با مهندسین و متخصصین سبک طرح تماس حاصل نموده و پس از انجام مشاوره های لازم در کوتاه ترین زمان نسبت به طراحی و ساخت سازه خودتان اقدام نمائید .

اشتراک :
نظرات ارزشمند شما

polat :ممنون از محتوای خوب شما درمورد سوله ساز خوب برای اینکه به سوله ساز اعتماد کنیم هم چندتا راه کار بگین

مدیر :سلام حتما

رضااحمدزاده :سلام استاد خسته نباشی میخواستم یه سوله بسازم برای کارگاه کشبافی در منطقه سردرود اما نتیجه نگرفتم هنوز میخواستم راهنماییم کنین

مدیر :سلام وقت بخیر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم

در بهبود این مقاله شریک باشید

©1400 - سبک طرح ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت و سئو توسط سئو نود