تبریز، جاده تبریز-آذرشهر، بعد از پل پتروشیمی، کوی صنعتی سهند، دوازده متری دوم، پلاک 8، تلفن تماس: 04134219790
هزینه ساخت سوله 200 متری - سبک طرح

هزینه ساخت سوله 200 متری

مدیر    22 تیر 1401    بدون نظر   

یکی از مواردی که مورد سوال بسیاری از سازندگان و کارفرمایان است هزینه ساخت سوله هایی با متراژ های متفاوت است . هزینه ساخت سوله 200 متری نیز یکی از مواردی است که در سطح نت مورد جستجو قرار می گیرند . سوله های 200 متری از جمله سازه هایی هستند که مساحت های کوچکی دارند . معمولا سوله سازان بزرگ ، سازه هایی کمتر از 1000 متر را اجرا نمی کنند . این مورد در رابطه با سوله ساز هایی که نسل جدید سوله سبک را اجرا می کنند نیز بسیار بیشتر است و این سازندگان برای متراژ های کوچک سازه ها سبک اجرا نمی کنند . اما مسلما همه مجریان اینگونه نیستند .

برآورد فوری هزینه ساخت سوله 200 متری

جهت استعلام هزینه ساخت سوله 200 متری از طریق پل ارتباطی 04134219790 با ما در تماس باشید تا سریعا با بررسی شرایط سازه ، هزینه بروز را خدمتتان ارائه کنیم

سازه هایی با متراژ های کوچک در حالت های مختلف و توسط سازه های مختلف می توانند اجرا شوند و صرفا یک گزینه برای اجرای آنها روی میز نیست . اما برای سازه های بزرگ و بسیار بزرگ ، تنها روش ساخت ، به کمک سازه های سبک و ترجیحا نوع خرپایی آن است .

برای سوله های به متراژ های 200 متر ، 500 متر و درکل متراژ هایی تا کمتر از 1000 متر میتوان با 3 روش مختلف سوله را اجرا کرد :

  • سوله های سبک لوله
  • سوله های یو بی ام قوسی
  • سوله های تیرورقی و سنگین

البته که توسط تکنولوژی سازه های خرپایی نیز میتوان سوله هایی با متراژ های کوچک را اجرا کرد اما در سازه های خرپایی چون ستون ها و همچنین سقف به روش خرپایی اجرا می شوند برای سازه های کوچک ممکن است کاهش هزینه ها به شکل قابل توجهی مشهود نباشد . به همین دلیل برای ساخت سازه هایی در متراژ های کوچک معمولا از روش سازه های لوله و یا تیرورقی استفاده می کنند .

سوله های تیرورقی با اینکه نسل قبلی سوله ها هستند اما حقیقتا یک گزینه بسیار مناسب جهت ساخت سازه های کوچک هستند . سوله های تیرورقی از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند . هزینه ساخت این نوع از سوله ها در متراژ های کوچک متناسب است . اگر شما قصد دارید تا توسط سازه های سبک ، سوله هایی کمتر از 1000 متر را اجرا نمائید درصورت داشتن یک طراحی مناسب برای سازه ، لازم است بدانید که اختلاف هزینه این نوع از سوله ها با سوله های سبک بسیار ناچیز است و شما میتوانید ضمن اجرای سازه خود در متراژ های کوچکتر توسط سازه های تیرورقی ، استحکام بالایی را به سازه خود بخشید .

سوله های نوع سبک برای سوله های 200 متری

در بخش برآورد هزینه ساخت سوله 200 متری باید توجه داشت که این سازه برای چه نوع کاربری مورد استفاده قرار خواهد گرفت . علاوه بر سوله های تیرورقی و سوله های لوله ، گزینه دیگری به نام سوله های یو بی ام یا همان سازه های k-span وجود دارد که البته این نوع از سوله ها برای سازه هایی که نیازمند مجوز های بهداشتی همچون سوله مرغداری ، دامداری و … هستند مناسب نبوده و امکان اجرا ندارند .

برای اکثر کاربری های سازه های 200 متری میتوان بخوبی از سوله های تیرورق استفاده کرد . سوله های تیرورقی از زمان گذشته برای ساخت سازه های ورزشی ، سوله های انبار ، کارگاه ها و تولیدی ها و نیز کاربری های مشابه مورد استفاده قرار گرفتند . البته که برای سازه هایی با متراژ های بسیار بزرگ به دلیل تناژ بالای این نوع از سازه ها و نیاز به ستون های زیاد ، قابلیت اجرا را از خود صلب نموده و مجری ناچار به سراغ سازه های سبک خواهد رفت .

نوع کاربری سوله ، متراژ ، نوع سقف ، نوع عایق ، محل ساخت و نوع فنداسیون فاکتور هایی هستند که برای برآورد هزینه ساخت سوله 200 متری و متراژ های زیر 1000 متر مورد نیاز است . البته که این فاکتور ها برای تمام سازه ها مورد بررسی قرار می گیرند اما در مورد سازه های کوچک 200 یا برای مثال 300 متری ، با توجه به نوع کاربری سازه باید تصمیم گرفت که سازه های سبک بهتر هستند یا سازه های تیرورقی !

معمولا برای کاربری های سنگین ، همچون کارگاه های برش فولاد ، یا حتی کارگاره های سوله سازی ، نوع سوله های انتخابی ، از نوع تیرورقی هستند . حتی اکثر سوله سازان کارگاه های خود را توسط سازه های تیرورقی اجرا می کنند .

مجموعه سبک طرح ، به عنوان یکی از متخصصین ساخت سوله ، در انواع مختلف سبک ، سنگین و مدرن ، با ارائه بهترین طراحی ، محاسبات دقیق و نیز ساخت استاندارد و اصولی سازه های سوله ، آماده همکاری با تمامی کارفرمایان عزیز می باشد . مجموعه سبک طرح جهت ساخت سازه های بزرگ ، نسل جدید سازه های صنعتی را با حداقل وزن و بالاترین استحکام ، طراحی و اجرا می نماید . جهت استعلام قیمت ، مشاهده نمونه کارهای بیشتر و همچنین مشاوره رایگان میتوانید همه روزه از طریق پل های ارتباطی با ما در تماس باشید .

سئوالات متداول

نوع کاربری سوله ، متراژ ، نوع سقف ، نوع عایق ، محل ساخت و نوع فنداسیون فاکتور هایی هستند که برای برآورد هزینه ساخت سوله 200 متری مورد نیاز است .

جهت برآورد هزینه روز ساخت انواع سوله های سبک و سنگین میتوانید همه روزه از طریق شماره تماس های 09140856001 و 09144172368 با ما تماس گرفته و در ارتباط باشید تا هزینه بروز ساخت سازه را خدمتتان ارائه کنیم .
اشتراک :
در بهبود این مقاله شریک باشید

©1400 - سبک طرح ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت و سئو توسط سئو نود