تبریز، جاده تبریز-آذرشهر، بعد از پل پتروشیمی، کوی صنعتی سهند، دوازده متری دوم، پلاک 8، تلفن تماس: 04134219790
سازنده سوله تیرورقی - سبک طرح

سازنده سوله تیرورقی

مدیر    12 تیر 1401    بدون نظر   

شرکت سبک طرح به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین سازندگان سوله در کشور ، سازنده سوله تیرورقی و انواع سازه های خرپایی سبک با آخرین تکنولوژی روز دنیا ، آماده همکاری با کارفرمایان و سازندگان محترم می باشد .

مجموعه سبک طرح ، طراحی و اجرای انواع سازه های تیرورق را با نرم افزار های قدرتمند زیر نظر مدیران پروژه و مهندسین متخصص به مرحله اجرا می رساند . سازه های تیرورقی از جمله اولیه ترین نسل سوله ها و سازه های فلزی هستند که در حال حاضر نیز برای ساخت انواع سازه های کوچک تا متوسط میتوانند مورد استفاده قرار می گیرند . زمانی که صحبت از نسل قدیمی سوله ها درمیان است اینگونه به نظر میرسد که دایره کاربرد آنها به اتمام رسیده و باید با نسل جدید تری از سوله ها جایگزین شوند اما در حقیقت اینگونه نیست .

مقاله مرتبط مفید : سوله سنگین چیست

گرچه امروزه سوله های سبک و نسل جدید در حال ساخت هستند اما سوله های تیررورقی هم اکنون نیز در حال ساخته شدن هستند و سوله سازان متخصص برای سازه هایی که ابعاد آنها کوچت تا نسبتا متوسط است ، میتوانند بخوبی از این نوع سوله ها جهت ساخت سازه های مستحکم استفاده کنند .

مهم تری lزیت سوله های تیرورقی :

  • این سازه ها از استحکام بالایی یرخوردار بوده و در مقایسه با سایر سازه ها امنیت و مقاومت بیشتری دارند
  • برای سازه های کوچک میتوان از این سوله ها به بهترین شکل استفاده نمود
  • سوله های تیرورقی را میتوان در حالت دست دوم خریداری و نصب نمود

سوله های تیرورقی وزن بالاتری نسبت به سایر سازه ها دارند اما استحکام نیز در این میان بالاتر است . سازه های تیرورقی نسب به  سوله های سبک ساختار پیچیده تری دارند . در سوله های تیرورقی بخش های مختلفی وجود دارد که این بخش ها در کنار هم طبق محاسبات دقیق قرار گرفته و یک عدد سازه تیرورق را تشکیل خواهند داد . این تیرورق ها در کنار هم بر روی فنداسیون سوار خواهند شد و در سوله های تیرورقی نیز قطعات سخت به شکل تیرورقی اما با ساختار کمی متفاوت تر اجرا می شوند . در کل فولاد متریال اصلی این نوع از سازه ها است .

شاید اینگونه تصویر کنید که به دلیل استفاده از فولاد ، وزن این سازه ها نیز بیشتر هستند و به همین خاطر هزینه ساخت نیز بیشتر خواهد بود . این موضوع در سازه هایی با متراژ های بسیار بزرگ صادق است ، حتی برای سوله های بزرگ ، به دلیل افزایش تناژ کلی سازه ، عدم ایجاد استحکام لازم و افزایش بار وارد بر قسمت میانی سقف سازه ، قابل اجرا نیستند و باید از نوع سبک سوله های استفاد شود .

اما در سازه های کوچک تر ، محدودیتی از جهت ساخت سازه با سوله های سنگین وجود ندارد . در این بین موضوع سازنده سوله تیرورقی مطرح است . سازنده سوله تیرورقی می تواند هر مجموعه یا شرکت باشد . اما در حقیقت سازنده سوله تیرورقی یه شرکتی میتوان گفت که نهایت تخصص را در اجرای سازه های سنگین داشته باشد . به زبان ساده اگر قصد داشته باشیم تا توضیح مختصری خدمتتان ارائه کنیم ، میتوان گفت که اگر مجری و سازنده سوله بتواند محاسبات و طراحی درستی بر روی سازه انجام دهد ، حتی میتوان سوله مد نطر را به نوعی اجرا نمود که تفاوت هزینه آن با سوله های نوع سبک در همان متراژ بسیار ناچیز باشد . در این حالت شما هم تفاوت هزینه زیادی احساس نکرده و هم اینکه سوله خود را توسط سازه های مستحکم تیرورقی اجرا نمودید .

سبک طرح ، سازنده سوله تیرورقی با حداقل هزینه

مجموعه سبک طرح با توجه به دایره وسیع خدمات خود ، در مورد ساخت سازه های تیرورقی نهایت دانش خود را به کارکرفته است تا برای اجرای کارگاه ها ، کارخانه ها ، انبار ها ، سازه های صنعتی کوچک تا متوسط ، بهترین سوله ها را اجرا نماید .

طراحی سوله های تیرورقی دارای استاندارد مشخصی است اما اینکه چگونه بتوانیم در یک محیط که جهت ساخت سوله در نظر داریم ، نهایت بهره برداری از محیط را داشته باشیم خود یک موضوع مهم است . البته که برای متراژ های مختلف میتوان روش های متعدد جهت استفاده از متراژ مفید را اجرا کرد اما ، مناسب ترین طراحی را در یک نگاه فقط یک سوله ساز متخصص میتواند اجرا کند .

سوله های تیرورقی نسبت به سایر سازه های سبک مدت زمان بیشتری را هم برای ساخت و هم برای اجرا نیاز دارند . سازه های سبک از این جهت که اکثرا به روش خرپا اجرا می شوند مساحت کمتری از سطح کلی سازه را از فولاد پوشش میدهند اما در سوله تیرورقی تمام سطح مفید سازه از فولاد پوشش داده شده است .

فنداسیون هایی که برای سوله های تیرورقی اجرا می شوند معمولا از نوع نواری هستند اما در حالت های خاص ممکن است از فنداسیون های منفرد و یا گسترده نیز استفاده شود . فنداسیون های گسترده معمولا برای سازه هایی استفاده میشوند که تناژ کلی سازه بالا بوده و همچنین محل ساخت نیز نیاز به برخی ایمن سازی ها دارد .

فنداسیون های منفرد بیشتر برای سازه های سبک و کوچک تا متوسط به راحتی قابل اجرا هستند . برای سازه های تیرورقی و سازه های سبک در اندازه های بسیار بزرگ معمولا فنداسیون های نواری مورد استفاده قرار میگرند . هزینه ساخت فنداسیون های منفرد کمتر ، نواری متوسط ، و فنداسیون های گسترده بالاتری است .

شرکت سبک طرح به عنوان متخصص و سازنده سوله تیرورقی در سراسر کشور ، با قوی ترین نمونه کارهای اجرا شده ، هم اکنون آماده همکاری با تمامی عزیزان و کارفرمایان محترم است . شما عزیزان میتوانید در رابطه با استعلام قیمت ها ، مشاهده نمونه کارهای بیشتر ، مشاوره حضوری و سایر موارد مربوط به اجرای پروژه از طریق پل های ارتباطی با مجموعه سبک طرح در ارتباط باشید .

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سوله های تیروررقی ، ویژگی این سازه ها ، مزایا و معایب و سایر اطلاعات ، مقاله مربوط به سوله های تیرورقی را که در ابتدای مقاله قرار داده شده است را مطالعه فرمائید . شناخت این نوع از سوله ها و  ضمن آن همکاری با سوله ساز متخصص به شما در ساخت و اجرای یک سازه مستحکم و همیشگی بسیار کمک خواهد کرد .

قبل از اجرای هریک ار پروژه های خود ، میتوانید با چندین مجموعه سوله ساز مشورت نموده و در رابطه با سازه خود استعلام قیمت نمائید . مجموعه سبک طرح همه روزه آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به همه عزیزان می باشد .

اشتراک :
در بهبود این مقاله شریک باشید

©1400 - سبک طرح ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت و سئو توسط سئو نود