تبریز، جاده تبریز-آذرشهر، بعد از پل پتروشیمی، کوی صنعتی سهند، دوازده متری دوم، پلاک 8، تلفن تماس: 04134219790
ساخت سوله در شهرک صنعتی - سبک طرح

ساخت سوله در شهرک صنعتی

مدیر    2 تیر 1401    بدون نظر   

ساخت سوله در شهرک صنعتی عموما برای سوله های تولیدی ، سوله صنعتی و سوله کارخانه انجام می شود . شهرک های صنعتی در حال حاضر در خارج شهر های بزرگ در حال رشد و توسعه هستند . تولید و ارائه همواره در تمامی دوران ها وجود داشته و خواهد داشت . تامین کالا ، قطعات یدکی ، لوازم خانگی و در کل مایحتاج خانواده ها یک چرخه توقف ناپذیر است .

ساخت سوله در شهرک های صنعتی مستلزم رعایت قوانین خاصی است که به برخی از آنها در این مقاله اشاره خواهیم کرد . یکی از موضوعات مهم در ساخت سوله های صنعتی ساخت سازه اصلی به صورت بهینه ، با وزن متناسب و هزینه اقتصادی است . سازه های کارخانه و تولیدی عموما ارتفاع بالا و دهانه بزرگتری دارند .

سوله هایی که برای سازه های کارخانه در شهرک های صنعتی ساخته می شوند عموما از نوع سبک هستند . سوله های سبک در کل باعث کاهش در هزینه های ساخت ، کاهش وزن کلی سازه و ساخت فنداسیون با هزینه کمتر می شود . سوله های تیرورقی نیز میتوانند برای سوله های کارخانه در شهرک های صنعتی استفاده شوند اما بستگی به ابعاد سازه و نوع کاربری آن نیز خواهد داشت .

از جمله مواردی که میتوان جهت ساخت سوله در شهرک صنعتی در نظر داشت فضای مفید داخل سازه است . سوله های شهرک های صنعتی همانطور که گفته شد برای تولید هستند و از این جهت تجهیزات و ماشین آلات مختلف و سنگین داخل آن مورد استفاده قرار گرفته و تردد خواهند کرد . به همین دلیل باید فضای مفید مناسبی را داخل سازه طراحی کرد که باید سازنده سوله در این مورد نهایت بهره برداری را از محیط داشته و طراحی سوله را به نوعی انجام دهد که باعث افزایش هزینه به دلیل افزایش تناژ سوله نشود .

سوله های شهرک های صنعتی نیازمند سیستم های گرمایش ، سرمایش و همچنین تهویه مناسب هستند . دهانه سوله هایی که در شهرک های صنعتی اجرا می شوند عموما اندازه بزرگتری دارند به این دلیل که جهت حمل بار یا بارگیری با سهولت این کار انجام شود . برای ساخت یک سازه در شهرک صنعتی حتما باید مجوز های لازم را از نظام مهندسی اخذ نمود .

داشتن دفترچه محاسبات سوله برای تمام سوله هایی که در شهرک های صنعتی ساخته می شوند الزامی است . ضوابط و مقررات شهرک های صنعتی ، مکانیزم اجرایی ، روند اجرای کارها و پروژه های صنعتی و ساختمانی در شهرهای صنعتی را می توان به اختصار به موارد زیر محدود کرد :

  • اخذ مجوزهای لازم برای احداث سوله
  • رعایت حداکثر متراژ مجاز ساختمان نگهبانی سوله
  • رعایت قوانین مربوط به سطح اعیان واحدهای صنعتی و سوله ها
  • رعایت قوانین مربوط به ارتفاع سازه ها
  • قوانین مربوط به رعایت حریم سوله

در ادامه به مبحث سوله های دست دوم خواهیم پرداخت !

سوله دست دوم برای ساخت سوله در شهرک صنعتی

یکی از سوالاتی که ممکن است در این بین مطرح شود این است که آیا میتوان از سوله های دست دوم برای راه اندازی واحد های تولیدی در شهرک های صنعتی استفاده کرد یا نه ؟! سوله های دست دوم حقایق و پشت پرده هایی دارند که لازم است بدانید . برای این مورد یک مقاله کامل در داخل سایت آماده کردیم که توصیه میکنیم حتما این مقاله را مطالعه فرمائید چرا که درمورد سوله های دست دوم درکل باید با دقت بیشتری عمل کرد چرا که همیشه کاهش هزینه ها را به همراه ندارد .

سوله های شهرک هاص صنعتی همانطور که گفته شد بیشتر از هر سازه دیگری زیر ذره بین هستند و از این جهت که در یک محیط شناخته شده فعالیت خواهند داشت به همین دلیل مستلزم رعایت تمام فاکتور هایی است که سازه های ساخته شده قبل از سازه مد نظر در آن شهرک رعایت کردند .

سوله های دست دوم زمانی که برای ساخت یک سوله استفاده می شوند ، عموما دفترچه محاسبات برای آن سازه ارائه نمی شود . حقیقتا سوله ساز هنگام استفاده از سوله کهنه و دپو شده ، نمیتواند دفترچه محاسبات صحیح برای سازه تنظیم کند به همین دلیل از ارائه آن به شما خودداری خواهد کرد و این یک مشکل بسیار بزرگ برای سازه است .

همچنین علاوه بر این موارد ، سوله های کارخانه و تولیدی در شهرک های صنعتی به دلیل فعالیت هایی که داخل آنها انجام می شود ، شدیدا در معرض تغییرات دمایی در داخل سازه هستند . سوله های دست دوم هراندازه که نو و یا در حد نو باشند بازهم مدتی از عمر مفید آنها گذشته ، حتی این نوع سوله ها در بسیاری موارد با کمی تعمیر و تغییر و ورنگ آمیزی به عنوان سوله دست اول به کارفرما ارائه می شوند .

توجه داشته باشید که هرگونه تزلزل در استحکام سازه ، سستی قطعات سوله ، از هم گشودگی در اتصالات و مواردی از این دست ، همگی باعث وارد آمدن خسارات مالی برای کارفرما یا کارفرمایان و جانی برای پرسنل خواهد شد .

سوله های دست دوم عموما از نوع تیرورقی هستند یعنی سوله های قدیمی که این نوع از سوله ها برای ساخت سازه هایی با دهانه و متراژ بزرگ قابل استفاده نیستند . این نوع از سوله ها محدودیت در اجرای سازه های بزرگ دارند به همین دلیل نمیتوان از هر نوع سوله دست دوم برای ساخت سوله در شهرک صنعتی استفاده کرد .

موضوع دیگر در مورد سوله های دست دوم این است که متراژ و ابعاد سوله هایی که قبلا در محل دیگر استفاده شده و اکنون برای استفاده در سازه شما خریداری شده ممکن است ابعاد متناسب با محل ساخت شما نداشته باشد . ( البته این مورد قبل از خرید مشخص خواهد شد ) به همین دلیل کارفرمایان با درنظر گرفتن کمی هزینه بیشتر و ساخت سوله های نوع سبک ، حتی با کاهش هزینه ، استحکام بیشتری نیز به سازه بخشیده و علاوه بر آنها از سوله نو و دست اول ساخته شده در کارخانه نیز استفاده کردند .

ساخت سوله در شهرک صنعتی توسط سبک طرح

شرکت سبک طرح به عنوان یکی از یزرگترین و معتبرترین مجموعه های ساخت و طراحی سوله ، با ساخت هزاران متر مربع سوله در شهرک های صنعتی ، در حال حاضر نسل جدید سوله های صنعتی را طراحی نموده و با حداقل وزن ، افزایش عرض مفید دهانه و همچنین ارتفاع سازه بدون ستون میانی اضافه در سراسر کشور اجرا می نماید .

تخصص و دانش سبک سازی سوله ، در کنار طراحی اصولی و همچنین اجرا در کمترین زمان ، کارگاه ها و کارخانه های شبانه روزی به همراه پرسنل مجرب ، همگی دست به دست هم دادند تا در کوتاه ترین زمان ممکن ، بهترین ، مستحکم ترین و استاندارترین سوله های صنعتی را برای تمامی کارفرمایان عزیز در سراسر کشور طراحی و به مرحله اجرا برسانیم . جهت همکاری با مجموعه ما میتوانید از طریق پل های ارتباطی با مشاورین ما تماس گرفته و نسبت به استعلام قیمت ، طرح سوالات و همکاری اقدام نمائید .

اشتراک :
در بهبود این مقاله شریک باشید

©1400 - سبک طرح ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت و سئو توسط سئو نود