تبریز، جاده تبریز-آذرشهر، بعد از پل پتروشیمی، کوی صنعتی سهند، دوازده متری دوم، پلاک 8، تلفن تماس: 04134219790
ساخت سوله انبار - سبک طرح

ساخت سوله انبار

مدیر    16 تیر 1401    بدون نظر   

در این مقاله در رابطه با ساخت سوله انبار مطالب بسیار جالبی را خدمت شما خوانندگان گرامی ارائه خواهیم کرد چرا که ساخت سوله برای انبار ها ویژگی های بسیار جالبی را شامل می شود که دانستن آنها برای علاقمندان و همچنین کارفرمایان خالی از لطف نیست . همچنین شما عزیزان جهت ساخت سوله انبار ، سازه های سبک ، ساخت سوله با سازه های سنگین و طراحی مدرن سازه های فلزی میتوانید از طریق پل های ارتباطی زیر با مجموعه سبک طرح در ارتباط باشید :

09140856001 (مهندس فتح پور) –  09144172368 (مهندس باهر)

انبار ها از جمله سازه های ارزشمند هستند زمانی که یک انبار به شکلی باکیفیت ساخته شود میتواند برای چندین سال و چند دهه مورد استفاده قرار گیرد از این جهت باید سازه های انیار بسیار با کیفیت اجرا شوند . دپو کردن کالاها و انواع مختلف محصولات همواره انجام می شود و از این جهت ساخت یک سازه برای انبار ، کاری بسیار ارزشمند و یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب میشود .

ویژگی های جالب سوله انبار

سوله های انبار از جمله سازه هایی هستند که معمولا ارتفاع مشخصی جهت اجرا دارند که این ارتفاع مشخص 6 متر می باشد . این نوع از سوله ها معمولا بصورت دو طبقه اجرا نمی شوند ولی احتمال دارد بچه سوله داشته باشند که وجود بچه سوله برای کارهایی دفتری و یا موارد مشابه خارج از کاربری اصلی سوله میتواند مورد استفاده قرار گرفته و فشارهای کلی سازه را مهار کند .

ساخته شدن سوله های انبار با ارتفاع استاندارد 6 متری ، زمینه را برای استفاده از سوله های پیش ساخته مهیا می کند چرا که اگر شخصی قصد ساخت سازه برای انبار را داشتته باشد میتواند در نمونه های مشابه سازه های دست دوم را برای نصب خریداری کند . البته که همیشه سوله دست دوم در ابعاد مدنظر به سختی یافت می شود اما باید توجه داشت که چون سوله های انبار دارای یک اندازه مشخص هستند شانس ساخت سوله با سازه های پیش ساخته و سوله دست دوم بالاتر می رود .

ساخت سوله انبار توسط سازه های پیش ساخته سرعت ساخت سوله را بالاتر می برد چرا که تمامی مراحل مربوط به ساخت سوله در کارخانه حذف خواهند شد و احتمالا مرحله رنگ آمیزی و آماده سازی برای نصب انجام شود . البته باید دقت داشت که اکثر سازه های پیش ساخته و دست دوم از نوع تیرورقی هستند و این سوله ها استحکام بسیار بالایی دارند اما هزینه آنها نیز به دلیل تناژ بالای فولاد در هر متر از سوله بالاتر است .

سوله های انبار نسبت به سایر سوله ها با سرعت بیشتری ساخته می شوند و بعد از ساخت ، میتوان داخل سازه را به روش های مختلف شخصی سازی کرد . یک سوله انبار در صورتی که به بخش های مختلف تقسیم شود باید دارای کدینگ درست باشد تا بتوان محصولات را به درستی داخل آن انبار کرد .

ساخت سوله انبار

زمانی که در یک زمین ، سوله برای انبار ساخته می شود ، به اعتبار آن زمین بسیار افزوده می شود چرا که انبار یک سازه معتبر محسوب می شود و محلی که درآن انبار وجود داشته باشد بسیار مورد توجه است . در داخل برخی انبار ها ماشین آلات کوچکی همچون لیفتراک باید تردد کنند که در اینصورت محل های رفت و آمد نیز باید در نظر گرفته شود .

سوله های انبار را میتوان از متراژ های 500 و 1000 متری تا چند ده هزار متر اجرا کرد . البته سازه هایی که متراژ بسیار بالاتری دارند معمولا برای انبار های غله هستند که ممکن است در ابعاد 100.000 متر نیز اجرا شوند . به این دلیل که سوله های انبار با سرعت بیشتری نسبت به سوله های مشابه اجرا می شوند از این جهت میتوان با یک مدیریت مناسب در جهت ساخت فنداسیون ، مراحل ساخت سوله را نیز سرعت بخشید .

براس ساخت سوله های انبار در متراژ های بسیار بزرگ معمولا نمیتوان از سوله های پیش ساخته استفاده کرد به این دلیل که پیدا کردن و خرید متراژ های بالا از سوله های پیش ساخته بسیار سخت و شاید غیر ممکن است . بنابراین میتوان از سازه های مدرن ، سبک و با قیمت مناسب استفاده کرد .

بهترین سوله برای سازه های بزرگ ، سوله های خرپایی هستند . سوله های خرپایی مدرن ترین و سبک ترین سازه های موجود دربازار هستند . در این نسل از سوله ها وزن سوله ها در هر متر بسیار کاهش یافته و استحکام سازه نیز تقویت شده است . لازم به ذکر است که شرکت سبک طرح با دانش روز دنیا ، اکنون موفق به ساخت جدیدترین نسل از این نوع سوله ها شده است که میتوان در ارتفاع های بلندتر با حداقل تعداد ستون ، با رعایت تمامی استاندارد های لازم اجرا شوند . جهت همکاری برای طراحی و ساخت این نسل از سوله ها میتوانید با مجموعه ما تماس حاصل نموده و از مشاوره های کارشناسان بهره مند شوید .

نکات مهم در ساخت سوله انبار

برای ساخت سوله انبار رعایت چندین نکته  از اهمیت برخوردار است :

اول اینکه برای نورپردازی و تامین روشنایی داخل سوله باید به درستی عمل کرد . معمولا داخل انبار ها از چندین دریچه نورگیر از سقف و پنجره های اطراف سوله در بالای دیواره ها استفاده میشود  .

با توجه به محصولاتی که در داخل سوله انبار قرار خواهد گرفت ، باید چراغ های روشنایی نیز به همین ترتیب تدارک دیده شوند . برخی از چراغ ها بخودی خود گرما تولید می کنند و باید این موارد را در نظر گرفت . جهت کاهش مصرف انرژی برای دریچه هایی که در سقف سازه انبار درنظر گرفته شده است ، میتوان از نورگیرها استفاده کرد تا در طول روز نور مناسب به داخل سوله وارد شده و از حداقل چراغ ها جهت روشنایی استفاده شود .

پوشش سقف سوله یکی از بخش های مهم در ساخت سوله انبار است . با توجه به موقعیت سوله ، باید سقف سازه به شکلی طراحی شود که تحمل بارهای منطقه را داشته باشد . هرگونه تضعیف در سقف سازه میتواند باعث نشست و وارد شدن آسیب به تجهیزات ، کالاها و همچنین پرسنل شود .

کف سازی در ساخت سوله انبار باید به درستی انجام شود . پوشش هایی همچون آسفالت ، ورق های مشبک جهت جلوگیری از انتقال رطوبت ، پالت های فلزی و … همگی می توانند با توجه به کالاهای دپو شده برای کف سازه انبار اجرا شود .

اشتراک :
در بهبود این مقاله شریک باشید

©1400 - سبک طرح ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت و سئو توسط سئو نود