تبریز، جاده تبریز-آذرشهر، بعد از پل پتروشیمی، کوی صنعتی سهند، دوازده متری دوم، پلاک 8، تلفن تماس: 04134219790
ساخت سوله از پی تا کلید - سبک طرح

ساخت سوله از پی تا کلید

مدیر    8 تیر 1401    2نظر   

ساخت سوله از پی تا کلید توسط برخی شرکت های سوله سازی به عنوان پیمانکار و مجری صفر تا صد پروژه انجام می شود اما برخی شرکت های سوله سازی نیز صرفا تا مرحله طراحی سازه ، ساخت  سوله و اجرای اسکلت فلزی با شما همکاری خواهند نمود . در کل اگر دسته بندی های کلی مجریان سوله را در چند بخش دسته بندی کنیم به این شکل خواهد بود :

  • سوله ساز هایی که ضمن ارائه مشاوره ، طراحی و ساخت را انجام میدهند
  • سوله ساز هایی که علاوه بر بخش طراحی و ساخت ، قسمت نصب ( نصاب ) را نیز بر عهده دارند
  • دسته سوم مجریانی که مراحل طراحی ، ساخت ، نصب و تحویل سازه را به شکل کامل بر عهده دارند که اصطلاحا ساخت سوله از پی تا کلید در این حالت صورت میگیرد

برای دسته اول میتوان گفت این دست از مجریان با توجه به شرایط سازه ، طراحی مناسب و استاندارد را برای بهره برداری کامل از محیط انجام داده و نهایتا نسبت به ساخت قطعات سوله در کارگاه یا کارخانه اقدام می شود . سپس این قطعات توسط تریلی های حمل بار به محل ساخت منتقل می شود . در محل ساخت کارفرما میتواند توسط یک نصاب ، قطعات سازه را به هم متصل نموده و اسکلت اصلی سازه را نهایتا به مرحله اجرا برساند . سایر کارها همچون پوشش سقف ، دیوار پوشی ، عایق کاری و سایر شخصی سازی ها توسط کارفرما به دست مجری هر بخش میتواند اجرا شود .

دسته دوم مجریان سوله که علاوه بر بخش های بالا عملیات نصب را نیز انجام میدهند . در این حالت معمولا فنداسیون نیز توسط این مجری انجام می شود چرا که معمولا قرارداد بر روی فنداسیون و تحویل اسکلت بسته شده و سایر موارد همچون پوشش و … به دست سایر پیمانکاران انجام خواهد شد . این مورد یکی از حالت های مرسوم قرارداد های ساخت سوله است که سوله ساز تنها فنداسیون و اسکلت فلزی را تحویل کارفرما داده و با بقیه ماجرا کاری ندارد .

نهایتا حالت سوم یعنی ساخت سوله از پی تا کلید که توسط سوله ساز های بزرگ اجرا می شود . در این حالت کارفرما یکبار کار را به مجری سپرده و خودش از پیشرفت کار در هر مرحله لذت خواهد برد . در این مورد شما ضمن عقد قرار داد با مجری تمام مراحل را طبق زمان بندی به سوله ساز محول کرده و در مدت زمانی کمتر ، و به دست یک مجری ، پروژه نهایی را تحویل خواهید گرفت .

ساخت سوله از پی تا کلید چه مزایا و معایبی دارد ؟

میتوان گفت ساخت سوله در حالت های اول و دوم برای مجری از لحاظ زمانی و از لحاظ اجرا توسط مجموعه های مختلف کمی دردسر ساز است . مشکلی که در حین ساخت سوله به روش اول و دوم محتمل است ، افزایش بازه های زمانی تحویل کار و سپردن کار به اکیپ بعدی است که همین موضوع عقد قرارداد با اکیپ ها ، خود به تنهایی زمان ساخت و تحویل پروژه را افزایش خواهد داد . به عبارتی ممکن است شما در مرحله دیوار پوشی سوله ، چند هفته به دنبال اکیپ باشید و این مدت سازه شما هیچ پیشرفتی نخواهد داشت .

همچنین در این حالت ممکت است در برخی مراحل ، شما خودتان مجبور به خرید مصالح باشید که در این زمینه نیز احتمال خرید مصالح نامرغوب ، گران و برخی موارد از این دست وجود دارد . همچنین مدت زمان و گرفتاری های این پروسه نیز در مراحل بعدی شما را درگیر خواهد کرد .

موضوع بعدی احتمال پیش آمدن برخی تناقض ها در کل سازه است . ممکن است فنداسیون و اسکلت سازه به شما تحویل داده شده و در مرحله شخصی سازی باشد . در این حالات مجری از برخی موارد که توسط نفرات قبلی روی سازه انجام شده شاکی باشد و حقیقتا هم این موضوع درست باشد . در این حالت شما متحمل هزینه های اضافی برای رفع مشکل خواهید شد و این نیز یکی از مشکلات اجرای کار توسط اکیپ های مختلف است .

اما در حالت ساخت سوله از پی تا کلید شما تمامی پروسه ساخت و اجرا را به یک مجری محول می کنید . این اکیپ با توجه به تجربه ، سازه های اجرا شده و همچنین اکیپ همیشه در دسترس ، تمامی نیروی خود را بر روی ساخت پروژه شما قرار خواهد داد .

در حالت ساخت سوله از پی تا کلید ترفند هایی همچون همزمانی ساخت فنداسیون و قطعات سازه در کارخانه حتی میتواند باعث تسریع در ساخت و تحویل پروژه نهایی زودتر از موعد شود . در این حالت تاخیر ممکن است از طرف مجری و در حد چند روز استراحت بین کاری وجود داشته باشد اما در مقایسه با روش های قبلی بسیار ناچیز و در حد صفر خواهد بود .

یکی از مهم ترین موارد در حالت ساخت سوله از پی تا کلید این است که کارفرما میتواند ضمن ارائه طرح های دلخواه خود در بخش لازم ، همگام با سوله ساز ، سازه خود را به بهترین شکل و با نهایت بهره برداری برای فعالیت مورد نطر اجرا کند .

همچنین سوله ساز به این دلیل که ساخت سوله از پی تا کلید را بر عهده دارد میتواند از گام اول تا گام آخر پروژه را در ذهن خود ترسیم نموده و طبق آن در هر بخش از پروژه بدون تحمیل هزینه های اضافی ، سازه را پیش برده و نهایتا در بهترین حالت تحویل دهد . پس در حالت کلی صرفه جویی و در زمان و عدم تحمیل هزینه های اضافی به مجری پروژه از مهم ترین فاکتور های ساخت سوله از پی تا کلید می باشد .

اگر به دنبال معایبی برای این روش هستید باید گفت این روش تنها در یک صورت میتواند برای شما جز معایت محسوب شود که هزینه ساخت سوله شما در ابتدای کار تامین نبوده و قصد داشته باشید تا به صورت مقطعی و در بازه های زمانی مختلف سازه خود را به سمت نهایی شدن پیش ببرید که در این حالت نیز باید از روش های اول یا دوم برای ساخت سوله خود استفاده کنید .

شرکت سبک طرح به عنوان یکی از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های سازنده سوله از پی تا کلید ، با کارخانه های شبانه روزی ساخت سوله ، مدیران پروژه مجرب و مهندسین متخصص در زمینه طراحی و ساخت سوله ، آماده همکاری با تمامی کارفرمایان و سازندگان عزیز در سراسر کشور است . صدها نمونه کار موفق ، ساخت صدها هزار متر مربع سوله در نقاط مختلف کشور با بهترین کیفیت ، مصداقی بر توانایی مجموعه ما در ساخت سوله های با کیفیت و استاندارد است .

مجموعه سبک طرح موفق به ساخت سبک ترین سوله های خرپایی به نام نسل جدید سوله هاص صنعتی در کشور شده که هم اکنون برای اکثر سازه ها قابل ساخت بوده و حداقل هزینه را برای مجریان محترم خواهد داشت . میتوانید جهت مشاوره ، استعلام قیمت ، مشاهده نمونه کارهای بیشتر و سایر مواردی که نیاز به مشاوره تلفنی یا حضوری دارد از طریق پل های ارتباطی ارائه شده در صفحه تماس با ما ، با کارشناسان و نیز مهندسین مجموعه در تماس باشید . با تشکر مجموعه سوله سازی سبک طرح

اشتراک :
نظرات ارزشمند شما

کاربر :هزینه پیمانکاری سوله چقدره کلا صفرتاصد

مدیر :سلام بستگی به ابعاد و نوع سوله داره

در بهبود این مقاله شریک باشید

©1400 - سبک طرح ، حقوق انتشار محفوظ است

طراحی سایت و سئو توسط سئو نود